Mobilność dla osób z niepełnosprawnościami


16.11.2017

Peugeot Polska od 2011 roku prowadzi specjalny program Peugeot bez Barier, którego założeniem jest poprawa mobilności osób z niepełnosprawnością.

W ramach programu Peugeot bez Barier marka proponuje preferencyjne warunki na wybrane samochody przystosowane do potrzeb zarówno kierowców, jak i pasażerów z niepełnosprawnością. Oferuje pomoc w dostosowaniu samochodu do własnych potrzeb, doradztwo oraz formalną pomoc w uzyskaniu dofinansowania na jego zakup.

Rozumiejąc niezwykłą wagę jaką dla osób z niepełnosprawnością reprezentuje samochód, który zapewnia im powrót do aktywnego życia i niezależności, firma Peugeot Polska postanowiła pójść o krok dalej i zaangażowała się w bezprecedensowy w Polsce projekt adaptacji samochodu dla osoby z czterokończynowym porażeniem. Projekt powstał na potrzeby konkretnej osoby - Mateusza Puszkarskiego byłego sportowca, sparaliżowanego po wypadku i poruszającego się na wózku -ale od początku jego podstawowym założeniem było promowanie rozwiązania mogącego zmienić życie również tych osób, które dotknięte są niepełnosprawnością w stopniu, który wydaje się uniemożliwiać im zostanie kierowcą. W myśl idei Peugeot bez Barier marka postanowiła udowodnić, że jest to jednak możliwe. Bazowy Peugeot Partner został wyposażony w specjalny system kierowania pojazdem za pomocą joysticka, możliwość bezprzewodowego sterowania kierunkowskazami, sygnałem dźwiękowym i klimatyzacją. Zastosowano również rozwiązania gwarantujące osobie na wózku swobodny dostęp do samochodu bez pomocy osób trzecich. Możliwość kierowania samochodem przez osobę z czterokończynowym porażeniem gwarantuje system mocowania wózka inwalidzkiego w miejscu kierowcy (zamiennie z fotelem standardowym) lub w miejscu pasażera, jeśli osoba jest przewożona przez pełnosprawnego kierowcę.

Ambasadorem programu i właścicielem pierwszego w Polsce pojazdu przystosowanego do kierowania przez osobę z czterokończynowym porażeniem, powstałego w ramach programu Peugeot bez Barier, został Mateusz Puszkarski. Peugeot Partner z bezprecedensową adaptacją został zaprezentowany szerokiej publiczności został zaprezentowany szerokiej publiczności 7 listopada, przy okazji konferencji „Mobilność motoryzacyjna osób niepełnosprawnych jako czynnik wspierający aktywność zawodową i społeczną”.

Dealerzy biorący udział w programie:


Znajdź dealera »